poznata ličnost

Tenisač Kevin Anderson: biografija i sportska karijera

Sadržaj:

Anonim

Kevin Anderson je poznati južnoafrički tenisač. Tijekom svoje sportske karijere uspio je pobijediti na mnogim profesionalnim natjecanjima, a 2017. postao je finalist Grand Slam turnira.

Image

Biografski podaci

Kevin Anderson rođen je u svibnju 1986. u Johannesburgu. Tenis je počeo igrati u dobi od šest godina s mlađim bratom Gregoryjem.

Nekoliko godina kasnije Kevin se preselio u Sjedinjene Države, gdje nije samo igrao tenis s lokalnim juniorima, već je i stekao obrazovanje. Nakon što je diplomirao na Sveučilištu u Illinoisu, Anderson je odabrao karijeru profesionalnog tenisača.

Prvi koraci u tenisu

U dobi od 18 godina Kevin Anderson prvi je nastupio na Futures turnirskoj seriji u Gaboroneu (Bocvana). A debi je bio jednostavno fenomenalan - južnoafrički tenisač pobijedio je u ovom natjecanju.

Sveukupno, u nizu futova, tenisač Kevin Anderson osvojio je dva turnira i stigao do finala u još pet. Na njegovom računu su i četiri naslova na tvrdim koricama u parovima.

Kevin Anderson je 2007. prvi pobijedio na Challengeru. U rujnu je postao najbolji na tvrdim omotima New Orleansa.

Početkom sljedeće godine Anderson se prvi put probio na Grand Slam turniru Australian Opena, gdje nije mogao prijeći prvu rundu. Nekoliko mjeseci kasnije plasirao se u finale ATP turnira. Ovi uspjesi pomogli su mu da uđe u sto najboljih tenisača na planeti.

U rangu parova Kevin je također zamjetno napredovao. To je pridonijelo pobjedi u nekoliko Challengera. Ne propustite Anderson i Olimpijadu u Pekingu. 22-godišnji južnoafrički tenisač u singl rejtingu stigao je do drugog kruga, a u dublu je ispao u prvom.

2009. godine sreća se rijetko osmjehnula južnoafričkom tenisaču. Na svim prestižnim turnirima ispao je u prvom kolu ili u kvalifikacijama. Jedina utjeha bio je osvojeni "Challenger" u San Remu (Italija). Nije iznenađujuće da je na kraju godine pao na 161 mjesto u ocjeni Azijsko-pacifičke regije.

Image

U 2010. godini, izvedba Kevina Andersona znatno se poboljšala. Pobijedio je na teškim terenima Button Rougea. Na US Openu Anderson se uspio probiti u treći krug natjecanja. U istoj fazi smjestio se na ATR turnir u Torontu.

Prve pobjede u profesionalnoj karijeri

2011. bila je prekretnica u karijeri tenisača. U veljači je Kevin Anderson postao najbolji na terenima svog rodnog Johannesburga i prvi put pobjednik APR turnira. To je pridonijelo njegovom brzom napredovanju na ATP ocjeni. Osim toga, ponavlja prošlogodišnji nastup na US Openu, a stiže i do četvrtfinala u Miamiju. Anderson je sezonu završio na 32. mjestu na ljestvici najboljih tenisača na planeti.

Sljedeća je godina za Kevina počela nije loše. U Australiji je stigao do trećeg kola, a potom je ovo postignuće ponovio na terenima Roland Garrosa. Osvojio je i ATR turnir u Delray Beachu (SAD). Međutim, ti su rezultati ostali najbolji za Andersona te sezone.